Pozvánka na prednášku o relapse pri alkoholovej závislosti

Centrum biovied Slovenskej akadémie vied vás pozýva na prednášku prof. Segeva Baraka, PhD. z Tel Avivskej Univerzity na tému:

Neuronal ensembles and transcriptional fingerprint of alcohol memories-understanding the molecular mechanisms of alcohol relapse

Prednáška sa uskutoční online formou na tomto linku:

Join Zoom Meeting

https://us02web.zoom.us/j/85967506202?pwd=Q0phN1pFREFENVJqMUttbEY5V1g4dz09

Meeting ID: 859 6750 6202

Passcode: 018491

Kedy: streda 11. októbra 2023 o 10.00 hod.

Kde: Aula SAV Patrónka, Dúbravská cesta 9

Profesor Barak je riaditeľom Školy psychologických vied na Tel Avivskej univerzite. Profesor Barak získal akademické tituly na Tel Avivskej univerzite, kde v roku 2003 absolvoval štúdium psychológie a komunikácie a v roku 2009 získal doktorát v odbore psychobiológia. Jeho výskum sa zameriava na psychologické a neurobiologické mechanizmy závislosti od alkoholu a drog. Jeho laboratórium využíva multidisciplinárny prístup, ktorý kombinuje sofistikovanú behaviorálnu analýzu správania súvisiaceho s drogami a alkoholom, molekulárnu biológiu, biochémiu a najmodernejšie techniky, ako je napríklad vírusové dodávanie génov alebo umlčovanie génov a sekvenovanie RNA.

Prednáška sa uskutoční v rámci programu Mobility Visit, ktorý umožňuje financovanie návštev významných zahraničných vedcov v SAV.

Prednáška bude súčasne vysielaná do prednáškovej sály Výskumného centra PROMATECH, Watsonova 47/A, Košice
Ak si chcete dohodnúť stretnutie s profesorom Barakom, kontaktujte Dr. Eliyahu Dremencova, e-mail: eliyahu.dremencov@savba.sk